Czym jest Methylglyoxal?

Methylglyoxal (MGO) jest naturalnym związkiem znajdującym się w miodzie manuka.  Występuje on w różnym stężeniu i tylko w niektórych miodach.  Methylglyoxal , jak dowiodły badania naukowe, jest głównym bakteriobójczym związkiem w miodzie manuka. Naukowcy Uniwersytetu w Dreźnie zidentyfikowali  ten związek i opracowali standardy mierzące zawartość methylglyoxalu  poszczególnych miodach.

Należy być świadomym tego, że miody manuka zawierają różne ilości methylglyoxalu, a w związku z tym, różne jest jego oddziaływanie.  + 30, +100 nie oznacza ilości miodu w słoiczku, ale bardzo ważny jego składnik, który decyduje o sile antybakteryjnych właściwości miodu.

Firma Manuka Health posiada w swym asortymencie miody o różnej zawartości methylglyoxalu.  To zróżnicowanie natężenia antybakteryjnego związku daje możliwość dobrania miodu według swoich potrzeb. Im wyższy jego poziom, tym silniejsze oddziaływanie. Dlatego warto zainteresować się oznaczeniami MGO miodu manuka.

Ilość methylglyoxalu w miodzie manuka waha się w granicach od 30 do 1000 mg na kg miodu.
MGO TM 30 +   ( 30 mg methylglyoxalu na kg miodu)
MGOTM  100+  (100mg na kg miodu)
MGOTM  250+  (250mg na kg miodu)
MGOTM  400+  (400mg na kg miodu)
MGO TM  550+  (550 mg na kg miodu)
Zalecane jest stosowanie miodu o zawartości od 100 mg methylglyoxalu na kg . Im większe jego stężenie, tym silniejsze jest jego działanie bakteriobójcze.

MGO TM 400 + oznacza silne działanie bakteriobójcze i jest jednym z najczęściej kupowanych miodów.
Jeżeli chcemy kupić miód manuka zmusimy pomyśleć jaki będzie dla nas najkorzystniejszy.  Jak widać  nie wszystkie miody są takie same. Należy dobrze zastanowić się jaka ilość methylglyoxalu w miodzie manuka spełni nasze oczekiwania.

Żadne inne miody nie mają tak silnego działania antybakteryjnego jak miody manuka. Otrzymywane są one z nektaru krzewu herbacianego Leptospermum scoparium, który występuje  wyłącznie na terenie Nowej Zelandii i Australii.

No Comment

Be the first to respond!

Leave a Reply